Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır?

Yapışkanla fare nasıl yakalanır sorusuna cevap arıyorsanız en doğru adrestesiniz. Özellikle fındık faresi insanları yaşam alanlarına giren en yaygın canlılar arasında yer almaktadır. 

Fındık fareleri küçük boyutları sayesinde ev, işyeri depo, garaj gibi yaşam alanlarına rahatlıkla girer ve yuva yapar. Eğer fare yakalanmazsa hızlı şekilde ürer ve fare istilasının boyutu hızla artar. Fareyi yapışkan kapanlar kullanarak rahatlıkla yakalayabilir ve yaşam alanından uzaklaştırabilirsiniz. Adım adım yapışkanla fare nasıl yakalanır hep birlikte inceleyelim.

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır?

Fare yapışkanı farklı modellerde satılmaktadır. En yaygın satılan fare yapışkanı tüp içinde bulunan modelidir. Bu modelde fareyi yakalamak için yapışkanı bir karton ya da düz zemine sahip bir tepsi üzerine sürerek hazırlanır ve tuzak için yem kullanmanız gerekmektedir.

 • Fare yapışkanını açmadan önce eldiven kullanın.
 • 50X50 santim boyutunda karton ya da düz bir tepsiye fare yapışkanını sürün.
 • Hazırladığınız tuzağın merkezine fıstık, gofret ya da sucuk koyun.
 • Fareyi daha önce gördüğünüz bir alana tuzağı yerleştirin.
 • Gün aşırı tuzağı kontrol edin.

İlgili içerik :Fare Ne Yer?

Yapışkanla fare nasıl yakalanır sorusunun cevabı bu kadar basit. Fare yapışkanı zehirli değildir ve farenin uzun süre hareketiz kalması sonucu ölümü açlık, susuzluk sonucu gerçekleşir. Fareyi öldürmeden yakalayabileceğiniz yöntemler için zararlılar kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Yaşam alanlarında fare yapışkanı kullanmak çocuk ve evcil hayvanlar için riskli olabilir. Bu nedenle fare yapışkanını yerleştirdiğiniz alanın çocuk ve diğer canlılar tarafından erişemeyeceğine emin olun.

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
2 Yorum
 • Belma Polatgil
  Belma Polatgil 6 Haziran 2022 19:37

  Fareyi yakaladık ama yapışkan üzerinde canlı şekilde duruyor. Ölmesini beklemek istemiyorum. Fareyi nasıl kurtara bilirim?

  • Tamer ALTIN
   Tamer ALTIN 6 Haziran 2022 19:39

   Sert bir eldiven kullanarak zeytin yağı yardımıyla yapıştığı yerden kurtarmayı deneye bilirsiniz.

Yorum Yaz
comment url