Donmuş Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çözülür? [ SÖKÜCÜ ]

Hızlı yapıştırıcıları kullanırken bir çok yere bulaştırıyor veya taşıtıyoruz. Kuruyan ve donan yapıştırıcıları sökmek de ayrı bir çalışma gerektiriyor. Japon yapıştırıcı sökücü olarak kullanımı en yaygın olan madde asetondur. ama cildimize ve eşyaların üzerindeki kurumuş donmuş yapıştırıcıyı asetonla sökmek zararlı olabiliyor.

Bu makalede doğal ürünler ile donmuş Japon yapıştırıcısı nasıl çözülür onu anlatıyorum.

Donmuş Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çözülür?

Japon Yapıştırıcı Sökücüleri: Margarin, zeytin yağı, limon suyu, sirke ve ılık su kullanarak cildinize zarar vermeden hızlı yapıştırıcılardan kurtulabilirsiniz. Bunlar haricinde kullanabileceğiniz diğer sökücüler ; El temizleme jeli, Çamaşır sodası, Kolonya, Tiner, Benzin veya Aseton kullanarak kurumuş ve donmuş Japon yapıştırıcısını eritip çözebilirsiniz.

En Etkili Yöntem:Hızlı yapıştırıcıları çözmek için kullanılan en etkili yöntem Yüksek sıcaklık uygulamaktır. Ama cildimiz ve eşyalar yüksek sıcaklıktan zarar görebileceği için sıcak buhar veya sıcak su kompleksi uygulayarak hızlı yapıştırıcıları sökebilirsiniz.

  • Sıcak su kompleksi uygulamak için bir kaba sıcak su koyun ve içine sıvı sabun ekleyin.Sıcak suyun içine bezi sokun ve hazla suyu almak için hafifçe sıkın.
  • Japon yapıştırıcısı bulaşmış gölge üzerinde bezi bekletin ve yumuşadıktan sonra plastik bıçak ile kazıyın.
  • Donmuş Japon yetiştiricisi çözülene kadar sıcak su kompleksini tekrarlayın.

Bu yöntem sizin için uygun değilse okumaya devam edin.

Kumaş Ve Kıyafetler: Kumaş ve kıyafetlerinize bulaşan Japon yapıştırıcısını çözmek için Çamaşır Sodası kullanabilirsiniz.

Kıyafetleriniz için önce sıcak su altında sıvı sabun ile lekeyi birbirine sürterek yıkayın.Yumuşayan yapıştırıcı üzerine tekrar çamaşır sodası dökün ve sürterek lekeyi kazımaya devam edin.

El Ve Cilt: El ve cilde yapışkanın sürülmesi çokça görülen bir durum.Aseton kullanmak cilde zarar verdiği için kullanılması tavsiye edilmez.

  • Yarım avuç tuz içine az miktarda su ilave edin ve bulaşan bölge üzerinde ovuşturun.
  • Yapıştırıcı üzerine kolonya dökün ve yumuşadıktan sonra tırnaklarınız ile kazıyın. Alternatif olarak el temizleme jeli limon suyu veya sirkede kullanabilirsiniz.

Sıcak su ve sıvı sabun ile donmuş olan Japon yapıştırıcısını çözmeniz mümkün.

  • Sıcak suyu bir kaba doldurun ve sıvı sabun ilave edin. Cildinize temas eden noktayı sıcak suda bekletin ve sabun ile ovuşturun.
  • Yumuşayan yapıştırıcıyı tırnaklarınız ile kazıyın.

Cildinize temas eden yapıştırıcıdan kurtulduktan sonra nemlendirici krem kullanarak zararı en aza indirebilirsiniz. Hızlı yapıştırıcıları kullanmadan önce eldiven kullanırsanız elinize bulaşmasını engelleye bilirsiniz.

Mobilya, Cam ve Metal: Peki mobilya, cam, plastik veya metal yüzeylere üzerinde donmuş Japon yapıştırıcısı nasıl çözülür ?

  • Aseton, tiner veya benzin kullanarak kurumuş donmuş yapıştırıcılardan kurtulmak mümkün.Kaş yaparken göz çıkarmamak için bu maddeleri sadece leke üzerine taşırmayacak şekilde kullanın.
  • Bez veya pamuk parçası kullanarak leke taşırmadan sadece leke üzerine uyuyarak yapıştırıcılardan kurtulabilirsiniz. Cama bulaşmış yapıştırıcılardan kurtulmak için hafif ıslattıktan sonra maket bıçağı ile kazımamız yeterli olacaktır.

Yapılan çalışmalar sonucu Japon yapıştırıcının etrafa bulaşmaması için çalıştığınız bölgeyi gazete kağıdı veya hışır örtü ile kaplayabilirsiniz.

Tavsiye ve Öneriler

Hızlı yapıştırıcısını bulaştığı bölgeden zarar vermeden kurtulmak için sağ duyunuzu kullanmayı unutmayın.

Aseton, tiner ve benzin kullanırken cildinize ve eşyalarınıza zarar verebileceğini unutmayın.

Japon yapıştırıcısı ile yapılan planlı çalışmalardan önce koruma amaçlı eldiven kullanarak veya çalışma alanını kaplayarak kaza riskini azaltabilirsiniz.

Kurumuş, donmuş Japon yapıştırıcısı nasıl çözülür ve Japon yapıştırıcı sökücüler hakkında detaylı bir makalenin sonuna geldik. Bu konu hakkında yaşadığınız deneyimleri yorum yazarak paylaşmayı unutmayın. Hoşça Kalın !

Önceki Gönderi Sonraki Gönderi
Yorum Yok
Yorum Yaz
comment url